środa, 22 lipca 2015

Mazury

Mazury we wspomnieniach z dzieciństwa mają u mnie specjalne miejsce i zawsze z wielką przyjemnością wracam w ten rejon kraju. Na krótki lipcowy pobyt nad jeziorem wybrałam miejsce, które znałam z rowerowego objazdu, który zrobiłam w 2012 roku, ale jakie to miejsce pozostanie tajemnicą :-)
Do opisywania nie ma wiele, ot wszystko to, co robi się latem na polu namiotowym nad jeziorem :-). Pogoda nie była najgorsza, sporadycznie przechodziły tylko przelotne deszcze, ale w ciągu dnia zawsze wiało i nie było wcale ciepło. Wieczorami wiatr się uspokajał i można było sunąć packraftem po gładkiej tafli jeziora.

Ognisko i kiełbaski także były :-)


No i połowy! Niczego dużego nie udało się złapać, R. jedynie miał na haczyku sporego szczupaka, lecz ten się urwał, więc się nie liczy. Płoci, krąpi i niedużych leszczy było dużo, te pierwsze jadaliśmy pieczone w ognisku. Osobiście schwytałam malutkiego okonia i wyłowiłam jakąś płotkę tudzież krąpika.

W rybołówstwie mieliśmy konkurencję ze strony kormoranów i perkozów, a codziennie o tej samej wieczornej porze z wielkim hałasem przelatywały łabędzie. W ciągu dnia pływały czasem w pobliżu.

Wiosłowaliśmy zapuszczając się w różne zakątki i zarzucając wędki. Zdarzyła się spora szczeżuja, którą wrzuciliśmy z powrotem do wody.
  
Obozowaliśmy tak:


 

I jeszcze trochę widoków nadjeziornych:

Na testach był lniano-jedwabny ręcznik Kwarka (poza tym, że złożony ślizga się sam o siebie wszystko super) i kuchenka na drewno Nomadic Trekker Ultra (rewelacja, kilka patyczków i woda zaraz zagotowana).Tylko raz temperatura w miarę sprzyjała zanurzeniu się w głębinach, co oczywiście skwapliwie wykorzystałam :-)

5 komentarzy:

 1. Leśna!

  Jakiego typu Alpaki używasz?

  Pim

  OdpowiedzUsuń
 2. Dusza na samotnej eskapadzie, wiec w zastepstwie odpowiem ;
  wielokolorowe to Alpacka Yak,
  niebieskie to polski May Fly z Krakowa
  ramol

  OdpowiedzUsuń
 3. Ano zgadza się, ja pływam na Alpace Yukon Yak, ale to ponton Romka i na mnie jest trochę za duży, właściwy rozmiar (do 172 bodajże, rozmiary do sprawdzenia na stronie) ma Alpacka w wersji Alpacka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry,opowiada Pani świetne historie, przeczytałem blog od deski do deski.
  Mam pytanie: co to za czerwone butki na jednym ze zdjęć? Wyglądają, jak plastikowe, do podwodnego brodzenia? Trochę kajakuję i poszukuję takiego produktu.
  mavis

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, bardzo się cieszę :-) Buty to Vivobarefoot Ultra II (wersja damska). Niestety nie widzę ich obecnie na stronie producenta, ale może uda się gdzieś znaleźć, bo wydają mi się obecnie najlepszym wyborem jeśli chodzi o buty do brodzenia. Próbowałam już różnych rzeczy, ale albo w nurcie były zbyt elastyczne jak sandały albo namakały jak Fivefingersy. Ultra nie są najlżejsze, 282g waży para w rozmiarze 38. To taki plastik/pianka jak w crocsach. Można dorzucić neoprenowe skarpetki do zimnej wody, są dość obszerne.

  OdpowiedzUsuń